O autorze
Urodziłem się i mieszkam w Warszawie. Patrząc na ulice tego miasta sam dostrzegam pewien dysonans między tematyką mojego bloga, która ma dotykać stylu, dobrego smaku i różnych odcieni czegoś co zwykło się nazywać elegancją. Nie wiem, co prawda czy mam prawo się na tematy stylu i mody wypowiadać. Pewnie wielu powie, że nie powinienem bo brak mi wykształcenia w kierunku stylizacji, mody, sztuki i jej historii. Przez wiele lat wykonywałem zawód, raczej nie kojarzony z modą i stylem. Księgowy, mówią o profesji, którą przez lata zarabiałem na bułkę z masłem. Milsi znajomi używają określenia ekonomista, żeby mi nie było przykro. Facet z liczydłami i w zarękawkach nie do końca bowiem harmonizuje z wzorcem eleganckiego i stylowego mężczyzny. Może taka jest rzeczywistość, a może nie. Co tam, myślę sobie. Podobno dobrze piszę więc, jak będzie nawet niefachowo to może chociaż stylowo i elegancko.

Zwis męski – elegancki

Blog to dla mnie nowa forma wypowiedzi. To znaczy nie żeby nowa w znaczeniu „pierwsze słyszę”. Aż tak to nie, ale to będzie mój pierwszy blog. Tematem ma być ogólnie pojęta elegancja i styl w męskim wydaniu rozumiany tak jak pojmuję go ja.

Chcę pisać o tym, co to właściwie znaczy „elegancki mężczyzna”. Czy wystarczą „markowe” ubrania i świeżo przyczesany włos aby uważać się za mężczyznę z klasą? Czy męski „bon-ton” to właśnie owa „klasa” czy może tylko wygląd? Chciałbym łączyć w tym miejscu tematykę stylu, mody, savoir vivre i wszystkich tych nieuchwytnych składników tworzących nowoczesnego acz klasycznego mężczyznę. Nie sądzę jednak abym sięgał zbyt głęboko w modowe arkana. W głównej mierze dlatego, że sam jestem pełen pokory i świadom swoich braków merytorycznych. Pragnę jednak zapewnić, że celuję nieco wyżej niż piętnowanie białych skarpetek do garnituru czy też paska i butów w różnych kolorach.

Elegancja to dla mnie oprócz starannego wyglądu również charakter i sposób bycia. To decydowanie więcej niż sprawne zestawienie „setów” ubraniowych, bo strój to jedynie drobny, choć znaczący element tego co składa się na definicję dobrego smaku.

Zapraszam więc serdecznie tych, którym nie zwisa elegancja jak tytułowy zwis męski czyli w nomenklaturze przemysłu odzieżowego lat 70-tych XX w. krawat.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Moda
Trwa ładowanie komentarzy...