Zwis męski – elegancki

Blog to dla mnie nowa forma wypowiedzi. To znaczy nie żeby nowa w znaczeniu „pierwsze słyszę”. Aż tak to nie, ale to będzie mój pierwszy blog. Tematem ma być ogólnie pojęta elegancja i styl w męskim wydaniu rozumiany tak jak pojmuję go ja.

Chcę pisać o tym, co to właściwie znaczy „elegancki mężczyzna”. Czy wystarczą „markowe” ubrania i świeżo przyczesany włos aby uważać się za mężczyznę z klasą? Czy męski „bon-ton” to właśnie owa „klasa” czy może tylko wygląd? Chciałbym łączyć w tym miejscu tematykę stylu, mody, savoir vivre i wszystkich tych nieuchwytnych składników tworzących nowoczesnego acz klasycznego mężczyznę. Nie sądzę jednak abym sięgał zbyt głęboko w modowe arkana. W głównej mierze dlatego, że sam jestem pełen pokory i świadom swoich braków merytorycznych. Pragnę jednak zapewnić, że celuję nieco wyżej niż piętnowanie białych skarpetek do garnituru czy też paska i butów w różnych kolorach.Elegancja to dla mnie oprócz starannego wyglądu również charakter i sposób bycia. To decydowanie więcej niż sprawne zestawienie „setów” ubraniowych, bo strój to jedynie drobny, choć znaczący element tego co składa się na definicję dobrego smaku.

Zapraszam więc serdecznie tych, którym nie zwisa elegancja jak tytułowy zwis męski czyli w nomenklaturze przemysłu odzieżowego lat 70-tych XX w. krawat.
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Moda
Trwa ładowanie komentarzy...